Komalen Ciwan'dan Malçok Açıklaması
Gençlik / 17 Şubat 2011 Perşembe Saat 15:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlik hareketi Komalen Ciwan, 15 Şubat’ta bedenini ateşe veren Kürt genci Mustafa Malçok’un , “komplonun karanlığına karşı ışık olmak istediğini” belirterek,

Gençlik hareketi Komalen Ciwan, 15 Şubat’ta bedenini ateşe veren Kürt genci Mustafa Malçok’un , “komplonun karanlığına karşı ışık olmak istediğini” belirterek, “Artık yakılması gereken, komployu bugün de devam ettiren güçler ve onların kurum kuruluşlarıdır” dedi.

Komalen Ciwan Koordinasyonu, 15 Şubat komplosunu protesto gösterileri ve bedenini ateşe veren Malçok’a ilişkin açıklamada bulundu. Gençlik hareketi, “Kürdistan gençliği ve Kürt halkı soykırımla mücadele günü ilan ettiği lanetli 15 Şubat komplosunun 13. Yılına girerken, yaptığı eylemlerle komploya olan büyük öfkesini göstermiş, göstermeye devam etmektedir. Halkımız Kürt gençliğinin öncülüğünde yaşadığı her yerde alanlara çıkmış, Kürdistan’ın ve Önder Apo’nun özgürlüğünü haykırmıştır. Eylem alanlarına, sokaklara yanıysan gerçeklik, komplonun tüm uygulamaları ile birlikte ortadan kaldırılması ve özgür yaşam mücadelesinin zafere taşınmasının kaçınılmazlığı olmuştur” dedi.,

13. yılında da Kürt gençliğinin “komploya karşı, büyük bir direniş ve mücadele iradesine sahip olduğunu gösterdiğine” işaret eden Komalen Ciwan, şunları ifade etti: “Kürt gençliği hem gelişen serhıldanlara aktif öncülük yapmış hem de serhıldanlar esnasında halkımıza AKP hükümetinin talimatları doğrultusunda saldıran faşist Türk kolluk kuvvetlerinin saldırıları karşısında halkımızın öz savunmasını yapmıştır. Sokaklara yansıyan bu iradenin yanı sıra, Kürt genci Mustafa Malkoç yoldaş bedenini ataşe vererek, komplonun karanlığına karşı ışık olmak istemiştir. Mustafa yoldaş, eylemiyle Önder Apo etrafında örülen ateşten çemberin yeni bir halkası olarak, Kürt gençliğinin Önder Apo’ya olan bağlılığının temsili, ‘’gençlik Önder Apo’nun fedaisidir’’ şiarının pratikçisi olmuştur. Bu şiarı daha önce de yaşam gerekçesi edinen Arap genci Veysi Kaya ve Kürt gençleri Ebu Müslüm Doğan, Diyar Xoy yoldaşlardan sonra Mustafa yoldaşın da eylemiyle 15 Şubat karanlığına ışık olması gençliğin komplo karşındaki tutumunu göstermiştir. Gençlik bir toplumun vicdanıdır ve bu vicdanın sesi artık komplo gerçekliği ile yaşanılamayacağını söylemektedir. Bu ses Kürt gençliğine bir görev vermektedir. O da, Önder Apo’nun ve Kürdistan’ın özgürlüğüdür.”

Açıklamada devamla şunlar belirtildi: “15 Şubat uluslar arası komplosu ilk geliştiği zaman, bu mücadeleye, Önde Apo’ya, Kürt halkının özgür geleceğine yürekten inanan birçok yoldaşımız ‘’güneşimizi karartamazsınız’’ şiarıyla bedenlerini ateşe vererek komplonun karanlığına ışık olmuşlardır. Bu yoldaşların, Önder Apo’nun ve halkımızın mücadelesi ile komplo istediği sonucu alamamış, boşa düşmüştür. Mücadelemizin geldiği aşama, o dönem ki karanlığı geride bırakmıştır. Şimdi mücadelemizin durduğu nokta, karanlığa ışık olmak değil bir bütün ışığın ve aydınlığın zaferini yaratmaktır. Bunun için de, bundan sonrasının mücadele duruşu da buna göre olmalıdır. Bu mücadeleye fedaice katılmak Kürt gençliğinin kendinse biçtiği misyon ve tarihsel görevidir. Ancak bundan sonra gereken mücadeleyi en üst düzeyde yükselterek, halkımızın tarihsel ve kader tayin edici bir süreçten geçtiğini bilerek mücadeleye bu sorumlulukla katılmaktır. Artık yakılması gereken, komployu bugün de devam ettiren güçler ve onların kurum kuruluşlarıdır. Yeni dönemde komploya cevap olma tarzı bu olmalıdır. Komplo karanlığını aydınlatmak isteyen her Kürt genci bu mücadele perspektifini esas almalıdır. Önder Apo’nun mücadele, direniş perspektifi de budur. Artık yanması gereken, 15 Şubat karanlığını yaratan, Komplocuların odaklarıdır. Yaşayarak ve yaşadığımız her anı komplo ile mücadele anına çevirerek 15 Şubat karanlığını aydınlatmak Kürt gençliğinin mücadele yolu-yöntemi olmalıdır.

Mustafa Malkoç yoldaşın eylemi, Kürt gençliğinin Komplo ile mücadele ve özgür yaşamı yaratmaya dair kararlılığı ve bağlılığının ifadesidir. Apocu Gençlik Hareketi olarak bu kararlılığın ve bağlılığın arkasında duracağımızın sözünü yineliyor, Mustafa yoldaş şahsında devrim şehitlerinin mücadele çizgilerine olan bağlılığımızı belirtiyoruz. Tüm Kürt gençliğini Mustafa yoldaşın anısına, mücadeleyi yükseltme, Özgür Kürdistan’ı yaratmak için mücadele saflarına en üst düzeyde katılmaya çağırıyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.