Washington Post Türkiye'yi Suriye ve Libya Kategorisine Koydu
Dış Basından / 12 Mayıs 2011 Perşembe Saat 17:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Washington Post gazetesi son 10 yılın en büyük protesto eylemleri ve buna karşı gelişen bastırma hareketlerini konu aldığı bir haberinde

Washington Post gazetesi son 10 yılın en büyük protesto eylemleri ve buna karşı gelişen bastırma hareketlerini konu aldığı bir haberinde Demokratik Toplum Partisi'nin kapatılmasının ardından Kürt illerinde yaşanan protesto gösterilerine de yer verdi.

Sadece Suriye ve Libya'nın halk hareketlerini şiddetle bastırma yöntemini uygulayan ülkeler olmadığını hatırlatan Washington Post internet sayfasında yayınladığı haberde 2009 yılında Türkiye'de DTP'nin kapatılmasının ardından yaşanan protesto gösterilerine de yer verildi.

Türkiye'de Anayasa Mahkemesinin DTP'yi yasaklamasının ardından Diyarbakır'da 10 bini aşkın kişinin sokaklara çıktığını ve protesto gösterisi düzenlediği kaydeden Washington Post bu gösterilerin Türk polisi tarafından şiddetle bastırıldığını ifade etti.

Gazetenin haberinde Türkiye'nin yanı sıra Belarus, Madagaskar, Kırgızistan gibi ülkelerdeki halk hareketlerinin bastırılması sırasında şiddet kullanılmasına yer verildi.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.