İstanbul'da 85 Araç Ateşe Verildi
Gençlik / 20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 17:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul da çeşitli semtlerinde ,devam eden askeri operasyonları protesto eettiği öğrenilen bir grup genç tarafından 85 arac benzin dökülerek yakılırken

İstanbul'un çeşitli semtlerinde ,devam eden askeri operasyonları protesto ettiği öğrenilen bir grup genç tarafından 85 araç benzin dökülerek yakılırken ve 4 tane BİM markete molotof atarak kullanılmaz hale getirildi.

Kastamonu’da çıkan çatışma sonucu yaşamını yitiren HPG'li Seyit Rıza kod adlı Sancar Buluç ve son dönem artan siyasi operasyonlara tepki gösteren bir gurup genç, dün gece İstanbul'un birçok yerinde 85 aracı benzin dökerek ateşe verdi.

Avcılar'da 3, Esenyurt'ta 8, Bağcılar'da 13, Başakşehir'de 2, Güngören'de 4, Esenler'de 4, Sultanbeyli'de 5, Sarıgazi 'de 3, Çekmeköy'de 6, Kadıköy'de 2, Maltepe'de 19, Zeytinburnun'da 5 Şişli'de 2, Fatih'te 5, Bayrampaşa'da 2, Sarıyer'de 2, aracı benzin dökerek ateşe veren gurup, ayrıca Sultanbeyli İlçesinde 2 tane BİM markete molotof atarak ateşe verdi.

Bir grup genç ise Bağcılar ilçesine bağlı Demirkapı Mahallesi' nde yürüyüş gerçekleştirdi. Polisin guruba gazla ve tazikli su ile müdahale etmesi sonucu, grup taş ve molotoflar ile karşılık verdi. Ara sokaklara dağılan grup daha sonra tekrar toparlanıp, Demirkapı'da bulunan polis karakoluna saldırması ile tekrardan çatışma devam etti. Çıkan çatışmanın gece geç saatlere kadar devem edildiği öğrenildi. Aynı anda Esenyurt'a bağlı Örnek Mahallesi' nde ise bölgede süren askeri operasyonları protesto etmek amacıyla 80 kişilik bir grup genç yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe polisin gaz bombası ve tazikli su ile müdahale etmesi sonrası polis molotof, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi. Polisin müdahalesi ile ara caddelere dağılan grup dağılışları esnasında cadde üzerinde bulunan BİM marketi de molotof kokteyli atarak ateşe verdi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.