Silopi’de Gençlerle Polis Arasında Taktik Savaşlar
Gençlik / 25 Haziran 2011 Cumartesi Saat 15:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde dün yapılan YSK’yi protesto gösterileri, gençler ile polis arasında taktik savaşa sahne oldu.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde dün yapılan YSK’yi protesto gösterileri, gençler ile polis arasında taktik savaşa sahne oldu. Polis, gaz bombası kullanarak zırhlı araçlarla mahallelere girmeye çalıştı. Gençler ise, polisleri sokaklardan molotof, damlardan ise taş yağmuruna tutarak mahallelere girişlerine izin vermedi.

Şırnak’ın Silopi İlçesi dün polis ile gençler arasında yoğun taktik savaşlara sahne oldu. Çatışmalar YSK’nin Hatip Dicle’nin vekilliğini iptal etmesini protesto eden gençlerin Cudi ve Nuh mahallelerinin ara sokaklarında barikatlar kurmasıyla başladı.

GAZ BOMBASINA KARŞI MOLOTOF VE TAŞ

Zırhlı araçlarla gelen polisler gaz bombası ve tazyikli su eşliğinde mahallelere girmeye çalıştı. Polislerin attığı gaz bombalarından çok sayıda mahalleli etkilenirken, gençler zırhlı araçları sokak kenarları ve damlardan Molotof ve taş yağmuruna tuttu. Bu sırada alev alan bir akrep tipi polis panzeri diğer bir panzer tarafından güçlükle söndürüldü.

POLİSLER GERİ ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDI

Molotof ve taş yağmuru nedeniyle geri çekilmek zorunda kalan polisler bu kez uzaktan gaz bombaları atmaya başladı. Bu sırada polislerin attığı gaz bombalarının isabet ettiği 3 kişi hafif şekilde yaralandı.

GENÇLER POLİS BAYRAĞINA, KESK U SOR U ZER İLE KARŞILIK VERDİ

Polisler gaz bombası, gençler ise Molotof ve taşlar atmaya devam ettiği çatışmalar sırasında, panzerin kapısını açan sivil bir polis Türk bayrağını açtı. Ardından panzerden inen maskeli polis bu kez bayrağı açıp gençlere doğru gaz bombası atmaya başladı. Gençler maskeli polisin bayrak şovuna kesk u sor u zer flamalarıyla karşılık verdi. Bununla da yetinmeyen gençler atılan gaz bombalarından yere “APO” yazısını yazdı.

Polis ile gençler arasında gece geç saatlere kadar devam eden taktik savaşlar, gençlerin dağılmasıyla son buldu.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.