Halk İnisiyatifinden 14 Temmuz Çağrısı
Duyurular / 10 Temmuz 2011 Pazar Saat 14:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnisiyatif, 14 Temmuz direnişini Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ın inşasına dönüştürmeye çağırdı.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, 14 Temmuz zindan direnişçilerini anarak, “yüce değerlerimize asıl borcu ödemenin zamanıdır” dedi. İnisiyatif, 14 Temmuz direnişini Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ın inşasına dönüştürmeye çağırdı.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, 14 Temmuz zindan direnişine ilişkin yazılı açıklama yaptı. 14 Temmuz zindan direnişinin Kürt Özgürlük mücadelesi ve Kürt halkının, kimlik olarak var olmasındaki yerinin altın harflerle yazıldığı tarihi bir maraton olduğu belirtilen açıklamada, “Reber Apo’nun özgürlük manifestosunu fedai duruşlarında, düşünsel derinliğinde ve pratik önderliklerinde yaşamsallaştıran, cefakâr halkımızın Özgür kutsal evlatları olan Hayri Durmuş, Kemal Pir, Akif Yılmaz, Ali Çiçek yoldaşları minnetle saygıyla anıyor, bıraktıkları ve inşa ettikleri özgürlük miraslarını yaşam talimatı ve kılavuzu olarak görüyor, bir ömür bağlı kalacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz” denildi. Açıklamada, “Özgürlük öğreticisinin, Apocu çizginin gerçek uygulayıcısı olarak, bedenlerini dirhem, dirhem eriten, özge canlarını alev topu yaparak insanlık erdeminin en üst zirvesinde, ‘Yaşamı Uğruna Ölecek kadar” ve tüm varlığını ortaya koyarak hala “halkıma borçluyum” diyen yüce şehitlerimizin inşa ettiği yaşam, halkımızın, Özgürlük hareketimizin yegâne yaşam manifestosudur” denildi.

‘DEMOKRATİK ÖZERK ÖZGÜR KÜRDİSTAN’I YAŞAMSALLAŞTIRMAKLA MÜKELLEFİZ’

“Zindanın izbe karanlığında ve işkence hanelerinde, her türlü ihanete, düşürülmeye karşın bedenini, ruhunu, bilinci siper eden ve yoktan var eden diriliş, dağların duruklarında Agitleşen, Beritanlaşan, Zilanlaşan direniş destanlarına düşmüştür. Şehitlerimiz Önder Apo’nun paradigması öncülüğünde bir cihanı besleyecek yüce değerler yaratmıştır” denilen açıklamada, “Büyük şahadetlerin yarattığı özgürlük değerlerini, ‘halkıma borçluyum’ felsefesini, şimdi halk ve hareket olarak bu yüce değerlerimize asıl borcu ödemenin zamanıdır. Demokratik Özerk Özgür Kürdistan ve Demokratik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalarak inşa etme ve yaşamsallaştırmakla mükellefiz” denildi. Yoğun bir süreçten geçildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Serhıldan ve seçim çalışmalarının iç içe yürütüldüğü bir süreci geride bıraktık. Reber Apo’nun engin öngörüsüyle 4. Dönemin stratejik aşamasının Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ı hiçbir boşluk bırakmadan inşasını, ilanına kadar devam etmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Bu temelde tüm halkımız, her ilde ilçede, tüm kurum ve yapılanmasıyla demokratik serhıldan ruhuyla 14 Temmuz direnişini Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ın inşasına dönüştürmeye çağırıyoruz. Halk ve hareket olarak serhıldan tarihimizin ve Özerk Kürdistan’ı inşa etmek için en görkemli sürecini yaşamaktayız. Bu olanaklar ve değerler Reber Apo’nun özgürlükçü felsefesi, halkımızın görkemli serhıldanı ve Şehitlerimizin fedai duruşu yaratmıştır. Özerk Özgür Kürdistan’ı ilan edene kadar serhildan! Demokratik Anayasa oluşturuncaya kadar serhildan! Reber Apo ve tüm özgürlük tutsakları bırakılıncaya kadar serhildan!” denildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA