Apocu Gençlik İnisiyatifi: Saldırılara Misliyle Cevap Vereceğiz
Gençlik / 20 Ağustos 2011 Cumartesi Saat 09:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Federal Kürdistan Bölgesi'ne yönelik hava saldırısı ve PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmelerin engellenmesine sert tepki gösteren Apocu Gençlik İnisiyatifi,

Federal Kürdistan Bölgesi'ne yönelik hava saldırısı ve PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmelerin engellenmesine sert tepki gösteren Apocu Gençlik İnisiyatifi, saldırılara “Misliyle cevap vereceğiz" dedi. Apocu Gençlik İnisiyatifi, Türk ordusunun Federal Kürdistan Bölgesi'ne yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, tüm demokratik ve barışçıl çözüm ısrarlara rağmen AKP'nin şiddete ısrar ettiğine dikkat çekilerek, "Önderliğimizin ve Özgürlük Hareketimizin barış ortamının sağlanması için gösterdiği tüm çabalar faşist TC devleti tarafından imha ve soykırım ile cevap bulmuştur. Tüm olağanüstü çabalar boşa çıkartılmıştır. Son bir yıllık süreçte tüm bu çabalar ve uyarılara rağmen bu tavır değiştirilmemiş aksine yoğunlaştırılarak devam edilmiştir" denildi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmelerin engellenmesine tepki gösterilen açıklamada, "Son olarak üç haftadır, Kürt Halkının ve Özgürlük Hareketinin en hassas noktası olan Önderliğimizle görüşmeler engellenmiş ve tüm iletişim bağları kopartılmış, oluşturulmuş olan sistematik izolasyon daha da yoğunlaştırılmıştır" dendi. Federal Kürdistan Bölgesi'ne yönelik başlatılan hava saldırılarının “açık savaş ilanı olarak” değerlendirilmesi gerektiğine işaret edilen açıklamada, “AKP savaş hükümetinin çok yönlü bir imha ve soykırım konseptini devreye koyduğu bu saldırılarla ortaya çıkmıştır. Yine Recep Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar siyasal zeminde mücadele eden yurtsever her kesime karşı hukuk yaftası altında bir soykırım operasyonu talimatını vermiştir" vurgusu yapıldı.

‘MİSLİYLE CEVAP VERECEĞİZ’

Kürt gençleri olarak saldırılara misliyle cevap vereceklerini belirten Apocu Gençlik İnisiyatifi, açıklamanın devamında şunları kaydetti: "Biz halkımızın direnen öncü gücü ve fedai Kürt gençliği olarak başta Önder Apo'ya, Özgürlük Hareketimize ve halkımıza sahip çıkarak buna müsaade etmeyeceğiz. Bu tarihi süreçte bize yüklenen misyona cevap olacak ve başta Önder Apo'ya, Özgürlük Hareketimize ve halkımıza yönelik hiçbir saldırıyı cevapsız bırakmayacak, misliyle cevap vereceğiz. Bu temelde; Tüm yurtsever, fedai, yiğit, Kürt gençliğini bulundukları her alanda direnişi ve eylem çizgisini yükselterek bu zafer sürecinde birer militan olmaya çağırıyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.