Çukurova Halk İnisiyatifi: Hiç Kimse Evde Oturmamalı
Duyurular / 13 Şubat 2012 Pazartesi Saat 08:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çukurova Halk İnisiyatifi, PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası 15 Şubat komplosunun yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada,

Çukurova Halk İnisiyatifi, PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası 15 Şubat komplosunun yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, halkı 15 Şubat günü “yas tutmanın ötesinde, direniş, başkaldırı yürüyüşlerine katılmaya” çağırdı.

Çukurova Halk İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada, 13. yıldönümünde 15 Şubat komplosunu kınayarak, başkaldırı çağrısında bulundu.

İnisiyatif, “Uluslararası komplonun büyük bir direnişle başarısız kılındığı, ancak bugün AKP öncülüğünde yeniden devreye konularak daha ileri bir aşamaya götürülmek istendiği, Kürt halkına topyekûn bir savaş ilan edildiği apaçık görülmektedir. Dolayısıyla başta Çukurova’nın yiğit Kürdistan gençleri olmak üzere tüm yurtsever Çukurova halkımızın varlıklarını koruma ve özgürlüklerini sağlama temelinde ulusal direnişi yükseltme mücadelesi yürütmesi olmazsa olmazdır” dedi.

Öcalan’a uygulanan tecride karşı “her türlü meşru mücadele yol ve yöntemlerini etkili bir biçimde kullanacakları”nı belirten inisiyatif, “15 Şubat ile başlayıp 8 Mart ve 21 Mart Newroz bayramıyla devam edecek olan serhildan ruhu ile önümüzdeki dönemi karşılamaya ve her yerde eylemleri yükseltmeye, bu eksende tüm halkımızı ve vicdan sahibi herkesi tecrit ve katliam politikalarına ve oluşabilecek olumsuzluklara karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye belirtti.

Açıklamada şu çağrılar yapıldı: 2012 yılı özgürlük ve zafer yılı olacaktır. Önder Apo’nun özgürlüğü, sağlığı ve güvenliği Kürt halkının da özgürlüğü, sağlığı ve güvenliğidir. Ya Önder Apo ile özgür yaşamak ya da yaşamamak ve yaşatmamak şiarı ile eylemlerimizi yükseltmeliyiz. Bu temelde Kürdistan’da başlatılan demokratik direniş hamlesinin ikinci Botan’ı olan Çukurova’da tüm halkımız en yüksek düzeyde eylem hattını ortaya koyacaktır.

Demokratik direniş çadırlarına katılım, savunma ve sahiplenme en üst düzeyde olacaktır. Her ziyaretimiz serhildana dönüşecektir. 14 ve 15 Şubat günü Çukurova halkı serhildanları ile tüm sokak ve mahalleleri eylem sıcaklığıyla yakacak özgürlük olana dek eylemden vazgeçmeyecektir. 15 Şubat uluslararası komplonun yıldönümüne de 15 Şubat gününde yas tutmanın ötesinde, direniş, başkaldırı yürüyüşlerine katılım olmalıdır. Ev ev sokak sokak gezilmeli gidilmedik yer bırakılmamalıdır. Herkes 15 Şubat günü; oruç tutmalı, karalar giyinmeli, tüm ev ve iş yerleri siyah bez asmalı, tüm esnaflar kepenk kapatmalı, öğrenciler okulları boykot etmeli, araç sahipleri kontak kapatmalı, tüm çalışanlar işe gitmeyerek hayatı durdurmalı ve hiç kimse evde oturmamalı sokağa çıkıp eylemlere katılmalıdır. Böyle olursa zorbalık ve yalan dayalı düzen kaybedecek, özgürlük ve adalete dayanan düzen kazanacaktır.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA