AKP Ergenekon’un Hakkâri’deki Fişleme Belgesi
Belgeler / 14 Eylül 2012 Cuma Saat 09:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Roj Hack grubu, Hakkâri’de AKP teşkilatının bir yöneticisinin bilgisayarını hackleyerek ele geçirdiği skandal fişleme belgesini lekolin.org sitesiyle iletişime geçerek ulaştırdı.

Roj Hack grubu, Hakkâri’de AKP teşkilatının bir yöneticisinin bilgisayarını hackleyerek ele geçirdiği skandal fişleme belgesini lekolin.org sitesiyle iletişime geçerek ulaştırdı. Bundan sonrada AKP Yeşil Ergenokon’unun Kürdistan ve Türkiye’deki sömürgeci-faşist politikalarını deşifre edeceğini belirten Roj Hack Grubu bunun sadece bir başlangıç olduğunu duyurdu.

YEŞİL ERGENEKON’UN FİŞLEME ÇİZELGESİ

Lekolin.org sitesine ulaşan ve AKP’nin Yeşil Ergenekon faaliyetleri çerçevesinde Hakkâri’deki orijinal fişleme belgesi, devlet içindeki fişleme düzeyinin gözler önüne seriyor.  Fişleme belgesinin içerisinde Hakkâri Milli Eğitim Müdür’ü başta olmak üzere Hakkâri ve tüm ilçelerindeki tüm okul müdür ve yöneticilerinin çeşitli başlıklar altında ve bazı sıfatlarla fişlediği ortaya çıktı. Fişleme çizelgesinde adı soyadı, görev yeri, İstediği okul, idarecilik kabiliyeti, mevzuat bilgisi, aksiyon durumu, üst görev yapabilir mi, ahlaki durumu, görüşü, başbakana bakışı, sendikası ile Dine ve başörtüsüne yaklaşımı başlıklarıyla bir fişleme çizelgesi oluşturulmuş.

FİŞLEME ÇİZELGESİNDE AHLAKİ DURUM-DİNE BAKIŞ BAŞLIKLARI
Fişleme belgesinde en çok dikkat çeken fişlenme başlıkları Hakkâri’deki okul yöneticilerinin ahlaki durumundan, dünya görüşüne ve AKP’nin sahte din anlayışına göre yaklaşımları da yer alıyor. AKP Ergenekon’un fişleme belgesinde; Hakkâri Milli Eğitim Müdürü A.Hekim Turgut’a ‘B(Başbakana).Bakışı’ başlığı altında zararlı olarak nitelendirilirken Hakkâri Milli Eğitim Müdür yardımcısı Bünyanin Tekin’in ahlaki durumuyla ilgili başlığa da ‘aşağılık’ nitelemesi yazılmış.  

AKP-GÜLEN’E YAKIN YÖNETİCİLERDE FİŞLENMİŞ
Fişleme çizelgesinde AKP ve Gülen cemaatine yakın bazı yöneticilerinde olması, AKP Yeşil Ergenekon’u tarafından kendisine yakın kişileri ve kadroları da fişlediğini de ortaya koyuyor. Fişleme belgesinde AKP ve Gülen çetesine yakın olarak bilinen Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mahmut Yimez için idarecilik kabiliyeti ve ahlaki durumu için çok iyi denirken Türk Başbakanı Tayip Erdoğan’a yaklaşımı başlığının altına ‘dost’ diye yazılarak Örnek bir idareci olarak nitelendiriyor. Öte yandan Çağdaş Yaşam Kız YİBO Müdürü Bilal Gür için de ahlaki açıdan rüşvet yediği ama dini değerlere saygılı olduğu öne sürülüyor.

FİŞLEMELER DEVLET İMKÂNLARIYLA YAPILIYOR
Yeşil Ergenekon,  AKP-Gülen devletinin Kürdistan’daki işgalci-sömürgeci amaçları doğrultusunda faaliyet göstererek aktif bir fişleme çalışması da yürütüyor.  Bu fişleme faaliyeti sadece Hakkâri ve ilçelerinde değil Kürdistan’ın her yerinde yapılıyor. Fişlemeler devletin tüm imkân ve olanakları seferber edilerek sürdürülüyor. AKP devletinin desteğiyle gerçekleştirilen fişlemelerle yurtsever ve muhalif tüm idari yönetici kesimler çeşitli ayak oyunu, komplo ve şantaj yöntemleriyle düşürülüp hayatıyla oynanırken AKP ve Gülen çetesine yakın kişilerde öne çıkarılarak devlet içerisindeki kadrolaşma daha da güçlendirilip geliştiriliyor.

Çayan Deniz/Hakkâri


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.