Halk İnisiyatifi’nden Mardin Halkına Erdoğan’ı Protesto Çağrısı
Duyurular / 14 Şubat 2013 Perşembe Saat 08:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Botan Halk İnisiyatifi Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın 16 Şubat’ta Mardin’e, 17 Şubat’ta Kızıltepe’ye gidişiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Botan Halk İnisiyatifi Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın uluslar arası komplonun yıldönümünde Mardin ve Kızıltepe’ye yapacağı ziyarete dikkat çekerek, Mardin ve Kızıltepe halkını Erdoğan’ı protestoya çağırdı.

Botan Halk İnisiyatifi Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın 16 Şubat’ta Mardin’e, 17 Şubat’ta Kızıltepe’ye gidişiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. “Erdoğan ve Gülen devleti sömürge politikalarını en katmerli bir şekilde Kürdistan ve Kürt halkı üzerinde yürütüyorlar. Kürdistan üzerinde hakimiyet kurmak için uzun bir süredir askeri, siyasi, psikolojik, açlıkla terbiye etme, topraktan söküp sürgün etme, kısacası inkar imha politikalarını çok çeşitli biçimlerde denediler” denilen açıklamada Kürt halkının direnişi sonucu tüm bu politikaların başarısız kaldığına dikkat çekildi. Meclis’te son olarak çıkarılan Kürtlere dönük ekonomik soykırım yasasına da dikkat çeken Halk İnisiyatifi “bununla Kürdün direnişi kırılmak isteniyor tam bir 18. Yüzyıl sömürgeciliği gerçekleştirilmek isteniyor” ifadesini kullandı.

“Tüm bu uygulamaları Kürdistan üzerinde yürüten Erdoğan’ın Kürdistan’a gelme hakkının olmadığını belirtiyoruz. Kürdistan halkı böyle bir gelişi kabul etmeyecektir” denilen açıklamada devamla Öcalan’ın çözüm için büyük çaba sarf ettiği ancak AKP hükümetinin samimiyetten uzak olduğunun altı çizildi.

Erdoğan’ın, Kürt Halk Önderi Öcalan’a dönük uluslar arası komplonun yıldönümünde Kürdistan’a gidişini provokasyon olarak nitelendiren Halk İnisiyatifi Mardin ve Kızıltepe halkını da Erdoğan’ı protesto etmeye, kepenk kapatmaya çağırdı. Halk İnisiyatifi’nin açıklaması şöyle:

“Önderliğimiz yıllardır Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözülmesi için büyük bir emek ve çaba sarf ederek, halklarımıza özgür bir yaşamı kazandırmak istemektedir. Bu anlamda Önderliğimiz çözüme büyük bir anlam yüklüyor ve çözümün gelişmesi için de Türk devletine büyük bir şans tanımıştır. Özellikle Erdoğan Gülen fitnesi önderliğimizin bu anlamlı çabalarını kurnazlıkla, hileyle, tüccar yaklaşımıyla ve siyasi cambazlıklarla mücadelemiz ve önderliğimiz karşısında yaşadıkları iradesizliğini, zayıflığı aşmak istemektedirler. Bir görüşmeyi bile böyle bir zeminde kullanmak istiyorlar.  Dolayısıyla samimiyetsiz yaklaşıyorlar. Bu konu da Türk kamuoyunu da kandırmaya çalışıyorlar.

Kürt halkı sizi iyi biliyor, bu gerçekliğiniz orta yerde dururken Kürdistan’a gelişiniz beyhudedir, fitne, fesat yaymaya geliyorsunuz. Özellikle önderliğimiz üzerinde yürütülen uluslararası komplonun yıl dönümünü yaşadığımız bu süreçte Erdoğan’ın Mardin ve Kızıltepe’ye gelişi provokasyon amaçlı bir geliş olarak değerlendiriyoruz. Kürdistan’a gelip neyi anlatacaksın.  Kandile yağdırılan bombaları mı, Şahin Önerin katillerini mi, Roboski’de katledilen 34 Kürdü mü, Uğur Kaymazların katillerini mi anlatacaksın. Yeni katliam planlamaları mı yapmaya geliyorsun? Bu gelişin hayra alamet olmadığını iyi biliyoruz. Tüm Mardin, Kızıltepe halkımızı Sömürgeci Başbakan Erdoğan’ın 16 Şubatta Mardin’e, 17 Şubat’ta Kızıltepe’ye gelişini protesto etmeye, tüm sokakları direnişe çevirmeye, tüm esnaflarımızı kepenk kapatmaya, öğrencileri okulları boykot etmeye ve tüm halkımızı direnişe davet ediyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA