'Rojava Demokratik Devrimini Serhildanlarla Sahiplenelim'
Duyurular / 18 Temmuz 2013 Perşembe Saat 07:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, tüm Kürtleri Rojava’daki demokratik devrimi serhildanlarla sahiplenmeye ve 19 Temmuz’un yıldönümünü Newroz havasında kutlamaya çağırdı.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, tüm Kürtleri Rojava’daki demokratik devrimi serhildanlarla sahiplenmeye ve 19 Temmuz’un yıldönümünü Newroz havasında kutlamaya çağırdı.

Halk İnisiyatifi tarafından yayınlanan yazılı açıklamada Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın felsefesi ve düşüncesi ile tarih sahnesine yeniden çıkan Kürtlerin kurdukları demokratik, eşitlikçi ve özgürlükçü sistemle tüm dünyanın dikkatini çektiği kaydedildi. Rojava’da gerçekleştirilen demokratik halk devriminin demokratik kurtuluşu müjdelediğinin ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:  “Bugün Suriye de adeta bir kaos yaşanmaktadır. Bu kaos belirsizliğini sürdürmektedir. Kürt halkının özgürlük mücadelesi dışında kalan gerek iktidar gerekse kendini muhalif olarak tanımlayan güçler, kapitalist hegemonik  sistemin iktidar ve sermaye çıkarlarına hizmet etmektedir. Rojava’daki Kürdistan  halkımızın  3.  çizgi olarak meşru savunma stratejisi çerçevesindeki mücadelesi her geçen gün doğruluğunu kanıtlamaktadır. Önder Apo’nun bu  demokratik özgürlükçü sistemi  Rojava halkımızı başarının ve zaferin eşiğine getirmiştir. Faşist TC devleti ve işbirlikçi kimi hain Kürtler dış güçlerin desteğini de arkalarına alarak Rojava Demokratik Devrimine müdahale etmek istemişse de halkımızın öz gücü ve militanca savunması ile boşa çıkarılmıştır.

19 Temmuz 2012’de Kobanê ve Amudê de başlayan Demokratik Devrim kısa sürede Rojava’nın diğer kentlerinde de başarı ile gerçekleşti. Bu Demokratik Devrimle  Rojava Kürdistan’ı bugün özgürleşmiştir. 19 Temmuz’da Rojava’da başlayan devrim bütün Kürdistan’la tamamlanacak ve amacına ulaşacaktır. Rojava devrimi  Kürdistan demokratik ulusunun kutsal devrimidir. Rojava Kürdistan’ı bütün Kürdistan’ın kazanımı olduğu gibi, büyük kurtuluşun da ilk aşamasıdır. Büyük bedeller verilerek gelinen bu aşamada bu devrimde şehit düşen Komutan Xebat Dêrîk şahsında tüm devrim şehitlerini saygı ile anıyor ve anılarını mücadelemizde yaşatma sözünü veriyoruz.

Bu çerçevede Kürdistan Halk İnisiyatifi olarak:

Rojava halkının başlatmış olduğu 19 Temmuz Demokratik Devrimi ve dirilişini kutluyor tüm halkımızın bugünden itibaren 19 Temmuz devrim zaferini Newroz havasında ve kutlamalarla  karşılamaya çağırıyoruz.

Bütün Kürdistan ulusunu Rojava Demokratik Devrimini maddi ve manevi kampanya ve serhildanlarla sahiplenmeye çağırıyoruz.”Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info
 


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA