IRAKLI TÜRKMENLER: IŞİD’İ ERDOĞAN GÜÇLENDİRDİ
Basından Seçmeler / 01 Ağustos 2014 Cuma Saat 09:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİD saldırısından kaçarak Kerkük’e sığınan Türkmenler, Türk Başbakan'ı Erdoğan’ın IŞİD’i güçlendirdiğini ve şimdi ise terör örgütünün kendilerini katlettiğini söyledi

“IŞİD saldırısından kaçarak Kerkük’e sığınan Türkmenler, Türk Başbakan'ı Erdoğan’ın IŞİD’i güçlendirdiğini ve şimdi ise terör örgütünün kendilerini katlettiğini söyledi."

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırısından kaçarak Kerkük’e sığınan Telaferli Türkmenler zor günler geçiriyor. Gıda ve barınma sıkıntısı yaşayan Türkmenler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın IŞİD’i güçlendirdiğini ve şimdi ise terör örgütünün kendilerini katlettiğini söylüyor.

Türkmen sığınmacılar, IŞİD’in katliamından kaçtıklarını, saldırıda çok sayıda yakınlarını kaybettiklerini söyledi. Telaferli Türkmenler, IŞİD militanları arasında çok sayıda kişinin Türkçe konuştuklarına şahit olduklarını aktardı.

Türkmenler, IŞİD kamplarında aralarında Türk Kızılayı çadırlarının da bulunduğu çok sayıda Türkiye’den gelen malzeme tespit ettiklerini ifade ediyor. Daha önce Irak ordusunun Telafer’de ele geçirdiği IŞİD kampında Türk Kızılayı’na ait çadırların görüldüğünü hatırlatan Türkmenler, terör örgütünün şimdi kendilerine, gelecekte de Türk halkına musallat olacağını illeri sürdü.

Telaferli sığınmacı IŞİD’i Erdoğan’ın kendilerine musallat ettiğini belirterek, “Erdoğan, bunları sen destekledin ve başımıza musallat ettin. Bu Ramazan’da kâfirler insanlarımızı kesiyorlar. Erdoğan’ın desteklediği bu teröristlerden bir gün hesap soracağız. Unutmayın bu terör örgütü bir gün de Türk milletine musallat olacak.” ifadesini kullandı.

Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman IŞİD’in imdadına yetiştiğini ileri süren Kevser Beşirli isimli Telaferli ise, “Erdoğan, Saddam’ın başına gelenlerden keşke ibret alsaydın. Zalimlerin ipi kısadır. Her fani insan gibi hesap vereceksin. Öz halkın bunların hesabını senden bir gün soracak. Senin IŞİD’i desteklediğine dair elimizde belgeler var. IŞİD’in elindeki Türk silahlarını ve Türk çadırlarını kendi gözlerimizle gördük. IŞİD militanları bizimle Türkçe konuşuyorlardı.” dedi.

Basından…

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.netwww.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER): IRAK  TURKMEN  ISID  ERDOGAN    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.