ABD’li analist: ‘Sonun geldi Erdoğan’
Haberler / 13 Nisan 2017 Perşembe Saat 08:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD’li analist-yazar Michael Rubin, Anayasa Referandumu tartışmalarının başlamasından bu yana Avrupa ve ABD medyasında sık sık tartışılan “Erdoğan’ın tek adamlığa” gidiş sürecine ilişkin “Sonun geldi Erdoğan” vb başta olmak üzere verdiği mesajlar dikkat çekiyor

Eski ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi analist-yazar Michael Rubin sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda hatırlanacağı üzere “1. Reza Sarraf 2. Mehmet Hakan Atilla 3. Bilal Erdoğan” ifadelerini kullanmış ardından ise “Sonun geldi Erdoğan” demişti. Rubin’in son günlerde Türkçe yaptığı paylaşımların gayetle dikkat çekici olmaya başladığı söylenebilinir.

Rubin’in paylaşımında ismini saydığı 3 kişiden Rıza Sarraf ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklanmaları, akıllara ‘Bilal Erdoğan’a yönelik bir hamle mi geliyor?’ sorusunu getirdi.

Rubin’in söz konusu paylaşımları şöyle:

“Tayyip Erdoğan artık yolun sonuna geldi!”

Rubin, 25 Mart’ta Erdoğan’ın artık yolun sonuna geldiğini savunarak; “Acaba Erdoğan çaldığı paralarını nerelerde sakladığını bilmediğimizi mi zannediyor?” ifadelerini kullanmıştı.

“Acaba Erdoğan çaldığı paralarını nerelerde sakladığını bilmediğimizi mi zannediyor?”

15 Temmuz’da SADAT vurgusu!

“SADAT 16 Nisan’da sivilleri vuracak mı 15 Temmuz’da vurduğu gibi?” diye paylaşımda bulunan Rubin, Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimini örgütlediği iddiasında da bulunarak; “15 Temmuz’da neden Erdoğan herzamanki gibi Cuma camisine gitmedi? Resim yok. Şahit yok. Darbe için hazırlık mı yapıyordu?” imasında bulundu.

‘Erdoğan’ın Mal Varlığını Karşılaştırın’

Rubin’in ayrıca Erdoğan’ın belediye başkanlığı ile bugünkü mal varlığı arasında mukayese yapılmasına dönük olarak paylaştığı, “Erdoğan’ın belediye başkanlığı ile cumhurbaşkanlığı arasındaki mal varlığını karşılaştırın. Bu propaganda değil açıkça yolsuzluk var”


Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): ABD  li  analist  Sonun  geldi  Erdogan  Micheal  Rubin  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.