Berat Albayrak’ın Avusturya’daki İstihbarat Faaliyetleri
Haberler / 01 Mayıs 2017 Pazartesi Saat 23:15
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Redhack belgelerinde de açıkça istihbarat faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkan Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Avusturya’da da benzer faaliyetleri yürüttüğü ifade ediliyor

 Avrupa ülkelerini tehdit etmek ve bu yolla Avrupa’da güç kazanmak amacıyla Türkiye’nin, Avrupa’da yürüttüğü istihbarat faaliyetlerinin başında DAİŞ tecavüzcü çete örgütüne her türlü desteği sunarak onların hücre oluşturmasını sağlamak dışında farklı grup ve çete örgütleri organize etmek var.  Berat Albayrak’a bağlı birimlerin en önemli diğer istihbarat faaliyetleri ise Kürt Özgürlük Hareketi’nin anti propagandasını yürüterek Rojava Devrimi’nin başarısını gölgelemek amacıyla karşıt istihbarat yürütmedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, UETD ve MUSİAD’tan Ajanlık Faaliyetleri

Türkiye’nin Avrupa’da ajan ağları geliştirdiği ve bu yolla Avrupa’da etkinlik kazanmaya çalıştığı biliniyor. Başta Almanya olmak üzere pek çok ülke Türkiye’nin bu ağları deşifre etmiş ve onlarca Türk casusu sınır dışı edilmişti. Son olarak Berat Albayrak’ın Redhack belgelerinde ajan ağları kurduğu ortaya çıkınca, Türkiye’nin bu ajan ağları yakın takip altına alınmıştı. Bu ağların başında ise Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri(ATIB)’ne bağlı kurum ve kuruluşlar, Albayrak’ın bizzat organize ettiği Türk Demokratlar Birliği  (UETD) ve Müslüman İş Adamları Derneği (MUSIAD) gibi kuruluşlar yer alıyor.

Türk Ajan Ağları İle Ulaşılmak İstenen Hedefler

Bunlardan UETD’in Avrupa’nın tüm ülkelerinde örgütlendirilerek geniş bir ajan ağına dönüştürülmesi ise Erdoğan’ın damadının birincil planları arasında yer alıyor. Bu ağ yolu ile Avrupa kentlerine sızmayı hedefleyen Damat Albayrak, böylece Avrupa’daki yaşamı tehdit etmek ve bu yolla Türkiye’yi etkin kılmak koşullarını oluşturmayı umuyor. Bu amaçla, geçtiğimiz ay UETD’in Avusturya şubesinin genel başkanı Fatih Karakoca, Tirol başkanı Ramazan  Bidav, UETD Salzburg  başkanı Erdem Poyraz, AKP Avusturya Teşkilatı sorumlusu  Mahmut Koç ve Türkiye’nin Salzburg konsolosu  Atilla Küçüktalaşı’nın katılımıyla Salzburg’da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Avrupa’da ajan ağlarının nasıl örgütlendirileceği ana gündem maddesin olurken Kürt kazanımlarının önüne geçilmesi için Rojava Devrimi’nin karşıt propagandasının yapılması ve DAİŞ hücrelerinin yapılandırılması konuları da tartışıldı. Bu amaçla acil eylem planı oluşturan UETD, en başta UETD teşkilatlarının olmadığı alanlarda örgütleme yapılması ve Avusturya’nın Graz kentinde hem konsolosluk hem de UETD teşkilatının açılmasına yönelik kararlar aldı.

Avrupa’daki Ajan Ağlarının Finansörü Erdoğan’ın Sarayı

UETD kararlarının hayata geçmesi içinse milyon dolarlara varan bütçeler gerekiyor. Diyanet İşlerine bağlı kurum ve kuruluşlar, MUSİAD gibi iş adamları dernekleri ile Türk Demokratlar gibi birlik ve kuruluşların ajan faaliyetlerini örgütlemesi için gerekli bütçeler ise Erdoğan’ın sarayından karşılanıyor. Damat için keseyi sonuna kadar açan Erdoğan neredeyse Türkiye’deki bakanlıklara ayrılan bütçelerin iki üç katı bütçeyi bu ajan ağlarını örgütlemek için ayırıyor. Sarayın bu istihbarat ağlarını finanse etmek için her yıl düzenli olarak 20-30 milyon Euro bütçeyi gözden çıkardığı ise gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yasin Kılıçkaya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Berat  Albayrak  in  Avusturya  daki  Istihbarat  Faaliyetleri  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.