Musul’dan Getirilen DAİŞ Çeteleri Afrin ve Şehba'ya Saldırıyor
Haberler / 09 Temmuz 2017 Pazar Saat 16:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP-Parastın ve MİT tarafından Musul ve Tel Afer’den otobüslerle Habur sınır kapısından geçirilerek Hatay üzerinden Suriye’ye getirilen DAİŞ çeteleri Şehba'ya saldırıyor

Parastın, DAİŞ çetelerini sınır kapısında MİT’e teslim ediyor

Irak ordusunun Musul’un önemli bir bölümünü DAİŞ’ten kurtarması ardından burada sıkışan DAİŞ çeteleri MİT ve işbirlikçisi KDP-Parastın tarafından kapalı araçlarla Suriye götürülüyor. Parastın tarafından Musul ve Tel Afer’den alınan DAİŞ çeteleri camlarına siyah filim çekilmiş otobüslerle Habur sınır kapısına götürülerek sınır kapısında bekleyen MİT elemanlarına teslim ediliyor.

DAİŞ çeteleri Hatay üzerinden Suriye’ye geçiriliyor

Musul’dan getirilen DAİŞ çeteleri, Habur sınır kapısında MİT tarafından Parastın’dan teslim alındıktan sonra, MİT’e ait otobüslerle ve yine MİT’in sağladığı özel koruma ile Hatay’a getiriliyor. Yapılan bütün sevkiyat haftada iki gün yapılıyor ve her gece 12’de başlıyor. Sabaha doğru Antep’e getirilen DAİŞ çeteleri burada MİT’in konaklama merkezinde bekletildikten sonra aynı günün gecesinde Hatay’a getirilerek Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Bükülmez köyünden Suriye’ye geçiriliyor.

Parastın ve MİT’in Musul’dan getirdiği DAİŞ çeteleri Şehba'ya saldırıyor

MİT tarafından silahlandırılan ve desteklenen Suriye’deki çete gruplardan Lîwa Yekêm, Lîwa Pênca, Ceyş El Afhad, Ahrar El Şerqiye, Ceyş El Nuqba, Lîwa El Safwa ve El Cebhet El Şamiyê, KDP-Roj Peşmergeleri, Sultan Murat Tugayı, Lîwa El Mu’etasîm’in, Lîwa Afhad El Selahaddîn, Firqa 13 ve Merêt El Numan isimli çete unsurları Afrin ve çevresine yönelik saldırı başlattı.

Parastın ve MİT’in Musul ve Tel Afer’den otobüslerle getirdiği DAİŞ çeteleri de Şehba cepahesinden saldırıya geçti. KDP-MİT destekli çeteler Til Rıfat, Şehba'ya gerçekleştirdikleri saldırı ardından Afrin’e yönelik de saldırı başlatacakları ifade edilirken çetelerin denetimindeki Afrin sınırındaki alanlarda KDP ve MİT tarafından eğitilen ve Başurê Kürdistan’dan Afrin sınırına getirilen Roj Peşmergelerin hareketliliği de dikkat çekiyor.

Siltan Ebdo

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Musul  dan  Getirilen  DAIS  Ceteleri  Afrin  ve  Sehbaya  saldiriyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA