Türk İçişleri Bakanı Soy(suz)lu’nun Açıklaması: Katliamlara Devam Edeceğiz
Haberler / 05 Ağustos 2018 Pazar Saat 18:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk devletinin bugüne kadar yaptığı katliamları meşrulaştırmaya yönelik politika uygulanmaktadır.

Türk devletinin bugüne kadar yaptığı katliamları meşrulaştırmaya yönelik politika uygulanmaktadır. Yaptığı katliamları ölümler üzerinden siyaset yaparak kendi kirli siyasetinin üstünü örtmeye çalışmaktadır. Bugün Türk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda bir anne ve bebeğinin ölümüne ilişkin olarak "Artık hiçbirisi ne bizim operasyonlarımıza laf söyleyebilir, ne mahkemelerimize yargılamalarımıza laf söyleyebilir. Ne de kiminle alışveriş yapacağımıza laf söyleyebilir. Besleyip büyüttükleri budur“ şeklinde açıklama yaptı. Bu açıklamaya bakıldığında aslında yaptıkları katliamların üstünü örtmeye yönelik bir açıklamadır. Bugüne kadar Türk devletinin Kürt halkına yönelik yaptığı operasyonlarda binlerce çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden vahşice katledildi. Peki Hakkari’deki patlamanın asıl nedeni kimdir? Tabi ki Türk devletidir. Çünkü 2015’ten bu yana aralıksız hava saldırıları yapılmakta, sivil insanlar katledilmekte, ormanlar, meralar yakılmaktadır. Ama söz konusu Kürtler olunca herkes üç maymunu oynamaktadır. Niye çünkü TC’nin bütün savaş konsepti Kürt katliamları üzerinde kuruludur.  Kurulan bu savaş konseptinde Kürt’ü katletme ve öldürülen Kürt cenazeleri üzerinde siyaset yapma politikası yürütülmektedir. Soylu yaptığı açıklamayla aslında yaptıkları katliamları itiraf etmiş durumdadır.

 

Soylu’dan Katliamlara Devam Mesajı

Yani “Biz bunları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” mesajını vermektedir. Soylu’nun açıklaması ‘ileri ki günlerde yapacağımız katliamlara kimse ses çıkartmasın, kimse bizi eleştirmesin’ anlayışıdır.  AKP/MHP iktidarının kısaca yaptığı çocuk katliamlarına bakmakta yarar var.

AKP/MHP iktidarı 8 Eylül 2015’te Cizre’de Türk devletinin halkın üstüne bomba atması biri bebek 5 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından 13 yaşındaki Cemile Çağırga evine isabet eden mühimmatla katledilmişti. Cemile’nin cenazesi sokağa çıkma yasaklarından dolayı günlerce dondurucuda bekletilmiş ve defn edilmemişti. Peki Soylu ’ya sormak gerek o bombaları kim attı?  Kim Cemile’yi günlerce dondurucuda annesinin gözünün önünde bekletti? Senin Kürt halkına karşı uyguladığın savaş konseptinin sonucu değil mi?  

Yine Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Şenlik köyünde 12 yaşında bir çobandı Ceylan Önkol. 28 Eylül 2009 günü öğle saatlerinde koyunlarını otlatırken üzerine düşen havan mermisiyle sonucu katledilmişti. O havan mermisi senin askerlerine ait değil miydi?  Ceylan Kimin havan mermisi sonucu katledilmişti başka devletler gelip sınırların içinde havan mermisi mi atıyor da biz mi bilmiyoruz?

 Yaşlarından daha çok kurşun sıkarak öldürdüğün çocukları hatırlatalım. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 12 Kasım 2004 tarihinde evinin önünde babası Ahmet Kaymaz ile birlikte 13 kurşun ile katledilen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ı senin polislerin kurşunlarıyla katledilmedi mi? 16 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Okmeydanı'nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için dışarı çıktığı sırada gaz fişeği ile başından vurulan Berkin Elvan’ı katleden senin kirli zihniyetinin gaz fişeği değil miydi?  Bütün bu katliamları yapan bir zihniyetin kalkıp ta insanlık dersi vermesi ne kadar inandırıcı ve ahlaki olabilir.

2009 da senin başbakanın Erdoğan Diyarbakır’da yaptığı açıklamada, “Çocuk da olsa, kadın da olsa, yaşlı da olsa hepsini gözünüzü kırpmadan gereğini yapın” demişti. Evet hiç gözünüzü kırpmadan yapıyorsunuz. Ve yapmaya devam edeceğiz mesajını veriyorsunuz. Soylu’dan ancak bu kadar soy(suz)lu bir açıklama beklenir. Bu açıklama Türk devletinin kirli zihniyetini ortaya koymaktadır. Bugüne kadar yaşananların sorumluları AKP/MHP iktidarıdır.  Türkiye’de öldürülen çocukların, kadınların, gençlerin ve askerlerin katilleri AKP/MHP iktidarı ve Diktatör Erdoğan dır. Bugün Hakkari’de öldürülen cenazeler üzerinden siyaset yapmak senin katil olmadığını göstermeyecektir.  

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): soylu  soysuz  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.