Suriye Rejimi, Fuhuşu Yaygınlaştırmak İçin 35 Kadını Minbiç’e Gönderdi!
Haberler / 26 Mayıs 2019 Pazar Saat 08:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HALEP- Lazkiye’den Minbiç’e gönderilen 23 yaşındaki Hele ile Maya adındaki kadınlar, 35 kadının Rejim Hava Kuvvetlerine bağlı istihbarat bölümü tarafından Kuzey-Doğu Suriye’de fuhuşu yaygınlaştırmak için gönderildiklerini söyledi.

Suriye rejimi, son dönemlerde işgalci Türk devletine bağlı MİT’in kullandığı taktikleri Doğu ve Kuzey Suriye’de deniyor. Şimdiye kadar Kobanê, Girê Spî ve Serêkani’de Türkiye’den gönderdikleri kişiler yoluyla dedikodu yayma, suikast, fuhuş, uyuşturucu ve her türlü ahlaksızlığı yaymak isteyen MİT’in bu taktiklerini Suriye İstihbaratının da aynısını Kuzey ve Doğu Suriye’de denediği ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, Suriye Hava Kuvvetleri İstihbaratı’nın yaşları 20-30 arasında olan kadınları Halep’e bağlı Lazkiye kentinden Minbiç’e göndererek Kuzey ve Doğu Suriye’de fuhuşu yaygınlaştırmak istediği öğrenildi. gönderdi.  Bu kadınların hedeflerinin ise Arap ve Kürt gençleri ile cinsel ilişki geliştirerek, QSD savaşçılarını ve yönetimini bu yolla düşürmek olduğu ortaya çıktı.

 

Önce Komplo ile Düşürüp, Sonra Kullanıyorlar!

Bu 35 kadından ikisi olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Hele ve Maya, Lazkiye’deki Tişrîn Üniversitesinde okudukları sırada rejim istihbaratı üyeleriyle ilişkilerinin başladığını belirtti. Bu kişilerle girdikleri ilişki yoluyla düşürüldüklerini ve bunun da kendilerine karşı şantaj olarak kullanıldığını belirten kadınlar, komploya uğradıklarını ve aileleri ile tehdit edildiklerini söyledi. Hele ve Maya, kendileri gibi birçok kadının “ülkeye hizmet” adı altında zorla ajanlaştırıldığını ve kullanıldıklarını açıkladı. 

Hele ve Maya’nın verdiği bilgilere göre, özellikle AIDS hastalığına yakalanan kadınların, bulaşıcı olan bu hastalığı Kürt ve Arap gençlerine de bulaştırmak ve bu yolla gençleri kendi taraflarına çekmek için Minbiç ile Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerine gönderildikleri öğrenildi.

 

“Bizim İşimiz İstihbarat Toplamak ve Fuhuşu Yaymak”

Hele adındaki kadın, kendilerine verilen görevlere ilişkin şunları söyledi: “Biz 5 kişilik bir şebeke tarafından görevlendirildik. Bizim işimiz istihbarat bilgileri toplamak ve fuhuş yapmaktı. Biz o kişilerin kim ve nasıl olduklarını bilmiyoruz. Ben sadece Edhem adındaki kişiyi tanıyorum. Diğerlerinin isimleri de Xiyas, Mustafa, Yaser ve Yusuf.”

“Ben üniversitede eczane bölümü öğrencisiydim, o dönemde Edhem adındaki kişiyi tanıdım ve aramızda bir ilişki başladı. Ancak daha sonra güvenlik bölümünde yer aldım. Bana ülkeye hizmet içinçalışacağımı söyledi ve ailemin de güvenini kazanarak ikna etti. Daha sonra El Bais Taburu’na katıldım. Burada Hava Kuvvetlerine bağlı olan özel ilişkiler bölümünde yer aldım

Maya adındaki kadın da nasıl görevlendirildiklerini ve Minbiç’e gelişleri hakkında şu bilgileri verdi:

“toplam 35 kadındık ve göçmenlik adı altında Minbiç’e geldik. Bölgeye yerleştikten sonra Hesekê, Qamişlo, Raqa, Girê Spî, Kobanê ve bazılarımız da Minbiç’te olmak üzere bölgelere görevlendirildik. Görevimiz Kuzey ve Doğu Suriye’de bilgi toplamaktı. Ancak bu örgütlenme fuhuş yoluyla oluyor. Emirler direkt olarak Xiyas, Mustafa ve Yaser’den alınıyor. “ülkeye hizmet” adı altında her türlü kullanıldık ve hayatımızdan birçok şeyi çaldılar. Biz bilgi alma karşılığında fuhuş yapıyorduk. Video ve fotoğraf da çekip Xiyas, Mustafa ve Yaser’e görüntüleri elden veriyorduk.” dedi.

Rejim istihbaratının da MİT ile aynı yöntemleri kullandığı görülen bu olayda, MİT’in bölgede kullandığı fuhuş, uyuşturucu ve ahlaksızlıkları rejim tarafından onaylandığını gösteriyor. 


Navenda Lêkolînên Stratejîk a Kurdistanê

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): rejim  fuhus  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA