Türk Devleti DAİŞ Halifeliğini Sürdürüyor!
Haberler / 21 Ekim 2019 Pazartesi Saat 11:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - İşgalci Türk devletine bağlı Sultan Murat çete grubu, kaçırdığı ve işkence yaptığı sivilleri idam etmeye başlıyor. Türk çeteleri, Sıluk’ta cami hoparlöründen anonos yaptığı ve 5 kişiyi idam edeceği bildirildi.

Bölgeden alınan bilgilere göre, İşgalci Türk ordusunun 9 Ekim’de Kuzey Suriye’ye yönelik başlattığı işgal operasyonunda, TC’ye bağlı Sultan Murat çeteleri, Sıluk ilçesinde kaçırdıkları sivilleri kent meydanında idam edeceği cami haparlöründen anonos yapıldığı belirtildi.

Kaynaklar, İşgalci Türk ordusu çetelerindenden Sultan Murat çetelerinin Serêkaniyê ile Gre Spi arasında kalan Sıluk beldesinde, Cami haparlöründen anons yaparak 5 sivilin kent meydanında idam edileceğini ve halkın oraya toplanmasını istediği bildirildi.

 

Siviller meydanlarda katlediliyor

İşgalci Türk ordusu ile çetelerinin 9 Ekim tarihinden bu yana Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük başlattığı işgal operasyonlarında binlerce sivil katledilirken, yüzlerce sivilin kaçırılarak işkence yaptığı ve sivillerin mallarını yağmaladığı ifadele eden kaynaklar, kaçıralan sivillerin de daha önceden DAİŞ yöntemleriyle işkence yapılarak katlettikleri ortaya çıktı.

 

‘İşgalci Türk devletinin Sladırıları DAİŞ’i yeniden diriltti’

QSD Basın Sözcüsü Mustafa Bali, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, TC’ye bağlı çetelerin 17 Ekim günü Serêkaniyê’de Mustafa Ahmed Sino ve Reşo adlı iki sivili idam ettiklerini açıklamıştı.

Yapılan operasyonun DAİŞ’i kurtarma operasyonu olduğunun altını çizen kaynaklar, sivilerin kafalarının kesildiğini, kadınlara tecavüz edildiğini ve çocukların anne babalarının gözü önünde katledildiğini kaydederek, Türk devletinin DAİŞ’i yeniden hayata geçirdiğini söyledi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.