Kuzey Kürdistan sınırına DAİŞ ve ÖSO çeteleri yerleştiriliyor!
Haberler / 27 Ekim 2019 Pazar Saat 12:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ- İşgalci Türk devleti Akçakale ve Ceylanpınar ilçeleri ve köylerini zorla boşaltarak ÖSO ve DAİŞ çetelerini yerleştirdiği bildirildi.

TC ve çetelerinin 9 Ekim’de Kuzey Suriye ve Rojava’ya yönelik başlattığı işgal operasyonu ateşkese rağmen devam ederken Eyn İsa sınırının karşısında bulunan Akçakale’ye bağlı Güneren, Zenginova, Ohali, Akdiken köylerini, Almencir sınırının karşısında bulunan Ceylanpınar’a bağlı Akbulut, Düzova, Dikili köylerini zorla boşaltarak çok sayıda ÖSO ve DAİŞ çetesinin yerleştirildiği kaydedildi.

 

Halk evleri çetelerle dolduruluyor!

İşgal operasyonun başlamasıyla birlikte Türk devleti sınırda Ceylanpınar’a bağlı Akbulut, Düzova, Dikili köylerini, Akçakale’ye bağlı Güneren, Zenginova, Ohali, Akdiken köylerini zorla boşaltarak bu bölgelere ÖSO-DAİŞ çetelerini yerleştirmeye başladığı ifade edildi.

Hırsızlık ve gasp faaliyetlerini yürüten bu çetelerin, Türk askeri kıyafetleri giyerek köylerde devriye attıkları ve halka baskı uyguladıkları bildirildi.  Bunun yanı sıra çetelere tepki gösteren ve yerleşim yerlerinden ayrılmak istemeyen halkın  tehdit edildiği  ve TC ‘nin kolluk kuvetleri tarafından göz altına alındığı öğrenildi.

Öte yandan Urfa, Nusaybin, Mardin, Şırnak, Silopi il ve ilçelerinde okulların tatil edildiği, çeşitli il ve ilçelerde sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı gelen bilgiler arasında.

Sınır Bölgesinde bulunan il, ilçe giriş ve çıkışlarında kurulan polis kontrol noktalarında araçlar ve sürücülerin didik didik arandığı, yük taşıyan araçların da durdurularak yüklerinin detaylı bir şekilde incelendiği kaydedildi.

 

ÖSO çeteleri Ceylanpınar’da tedavi ediliyor!

26 Ekim sabah saatlerinden itibaren Serekaniye’ye 50’den fazla obüs mermisi atıldığı belirtildi. 26 Ekim’i 27 Aralık’a bağlayan gece son saatlerde Serekaniye'deki çatışmaların şiddetlendiği ve çatışmalarda yaralanan 20 ÖSO çetesinin de gece saatlerinde Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne getirildiği belirtildi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.